Wzniesiony w połowie XIII wieku zamek Hasenpot. Pod koniec stulecia stał się siedzibą kapituły katedralnej. Po sekularyzacji znalazł się w granicach Księstw Kurlandii i Semigalii. Kilkukrotnie przebudowywany w XX wieku popadł w ruinę.
Zamek wzniesiony przez Krzyżaków w drugiej połowie XIV wieku. Po sekularyzacji znalazł się w granicach Księstwa Kurlandii i Semigali stając się siedzibą szlachecką. Jeden z lepiej zachowanych zamków Kurlandii.
Nikłe relikty zamku na wzgórzu Kastro wzniesionego przez joannitów.
Ruiny zamku wzniesionego w XIV wieku przez inflancką gałąź Zakonu Krzyżackiego.
Ruiny zamku wzniesionego przez joannitów w połowie XV wieku.
Ruiny gotyckiego zamku wzniesionego przez joannitów w XV wieku.
Wzniesiony na przełomie XV i XVI wieku zamek miejski. Obronny charakter utracił po pożarze miasta w roku 1761. Zachowały się fragmenty murów baszty oraz barbakan.
Potężna kwadratowa wieża zwana Nowym Zamkiem wzniesiona w drugiej połowie XVI wieku mająca chronić miasto przed turkami.
Stary Zamek to dawny gotycki kościół przebudowany w obliczu zagrożenia tureckiego w połowie XVI wieku w obronny zamek.
Wzniesiony w XV wieku przez Zakon Krzyżacki zamek, powiększony w XVI wieku o renesansowy pałac. Częściowo zrekonstruowany ze zniszczeń.
Ruiny zamku wzniesionego na początku XIV wieku. Po przebudowie z XVIII wieku zachował średniowieczną wieżę.
Wzniesiony w stylu renesansowym obronny kasztel przebudowany w późniejszych wiekach.
Wzniesiony w II połowie XIII wieku gotycki zamek. W roku 1540 stał się własnością zamożnej rodziny Revayów i został rozbudowany. Zniszczony w wieku XVII popadł w ruinę.
Jeden z najlepiej zachowanych obronnych kościołów siedmiogrodzkich Sasów wpisany na listę UNESCO.
Gotycki zamek wzniesiony na przełomie XIII i XIV wieku. Przebudowany na początku XVII wieku uległ zniszczeniu w połowie wieku XIX.
Nikłe pozostałości wzniesionych na przełomie XV i XVI wieku umocnień otaczających kościół.
Dobrze zachowane ruiny zamku wzniesionego w początku XV wieku przez joannitów. Obecnie siedziba Muzeum Archeologii Podwodnej.
Częściowo zrekonstruowany zamek którego początki sięgają końca XIII wieku. Rozbudowany i przystosowany do użycia broni palnej w w drugiej połowie XV wieku.
Dobrze zachowana górska warownia z końca XIV wieku. Jedna z największych turystycznych atrakcji Rumunii
Dobrze zachowany renesansowy zamek będący przez 300 lat siedzibą rodu Kemény.
Wzniesiony we wczesnym średniowieczu był przez wieki rozbudowywany i przebudowywany. Był miejscem przechowywania insygniów koronnych królestwa Węgier.