Wzniesiony w połowie XIII wieku zamek Hasenpot. Pod koniec stulecia stał się siedzibą kapituły katedralnej. Po sekularyzacji znalazł się w granicach Księstw Kurlandii i Semigalii. Kilkukrotnie przebudowywany w XX wieku popadł w ruinę.
Zamek wzniesiony przez Krzyżaków w drugiej połowie XIV wieku. Po sekularyzacji znalazł się w granicach Księstwa Kurlandii i Semigali stając się siedzibą szlachecką. Jeden z lepiej zachowanych zamków Kurlandii.
Ruiny zamku wzniesionego w XIV wieku przez inflancką gałąź Zakonu Krzyżackiego.
Wzniesiony w XV wieku przez Zakon Krzyżacki zamek, powiększony w XVI wieku o renesansowy pałac. Częściowo zrekonstruowany ze zniszczeń.
Ruiny krzyżackiego zamku siedziby komtura wzniesionego w połowie XIV wieku zniszczonego podczas wojen polsko-szwedzkich na przełomie XVII i XVIII wieku.
Zamek Dundagen wzniesiony w XIII wieku przez arcybiskupa ryskiego. W 1434 stał się własnością biskupa kurlandzkiego. Po sekularyzacji własność szlachecka. Zamek w Dundaga należy do lepiej zachowanych tego typu zabytków na terenie Łotwy.
Ruiny niewielkiego krzyżackiego zamku z połowy XIV wieku. Zniszczony podczas wojen polsko-szwedzkich w XVII wieku.
Zamek wzniesiony na początku XIV wieku przez biskupów kurlandzkich. Po sekularyzacji w rękach rodziny von Behr aż do do reformy rolnej w XX wieku. Kilkukrotnie rozbudowywany i przebudowywany jest obecnie najpiękniejszą szlachecką rezydencją Kurlandii.
Pozostałości niewielkiego zamku wzniesionego przez krzyżaków w XIII wieku i przekazanego biskupom kurlandzkim. Po sekularyzacji w rękach prywatnych.
Ruiny wzniesionego przez krzyżaków pod koniec XVI wieku zamku będącego siedzibą wójta. Po sekularyzacji w rękach rodzin szlacheckich przekształcony w rezydencję. Opuszczony na początku XIX wieku popadł w ruinę.
Wzniesiony w XIV wieku przez Zakon Krzyżacki zamek, po sekularyzacji Zakonu stał się siedzibą rodu von der Recke.
Ruiny krzyżackiego zamku z połowy XIII wieku, który został zniszczony podczas wojen toczonych w XVII wieku.
Pozostałości gotyckiego zamku, głównej siedziby inflanckiego mistrza krajowego. Mimo zniszczeń z początku XVIII wieku jest jednym z najciekawszych zachowanych zabytków średniowiecznej architektury obronnej na Łotwie.
Ruiny wzniesionego w połowie XIII wieku gotyckiego zamku kapituły ryskiej.
Nikłe pozostałości komturskiego zamku Gołdynga wzniesionego przez Zakon Krzyżacki w połowie XIII wieku.
Wzniesiony w XVI wieku zamek siedziba rodu von Fircks uważany obecnie za najciekawszy przykład klasycyzmu na Łotwie.
Ruiny wzniesionego pod koniec XIII wieku zamku będącego siedzibą biskupów kurlandzkich. Po sekularyzacji należał do Rzeczpospolitej i był siedzibą powiatu. Rozebrany w XVIII wieku.
Zamek krzyżacki z początku XV wieku zbudowany na fundamentach wcześniejszego założenia. W latach 1561-1621 w granicach Rzeczpospolitej. Rozbudowany przez Szwedów w XVII a następnie przez Rosjan w wieku XVIII. Po uzyskaniu przez Łotwę niepodległości siedziba prezydenta.
Pozostałości pierwszej murowanej siedziby Zakonu Kawalerów Mieczowych w Rydze.
Ruiny jednego z pierwszych murowanych zamków na Łotwie którego budowę rozpoczął Zakon Kawalerów Mieczowych. Po przejęciu przez Krzyżaków stał się siedzibą komtura a potem marszałka krajowego Inflant.
Dwór obronny z przełomu XV i XVI wieku wzniesiony przez wasala Zakonu Krzyżackiego.